8.Štít Top Carp Cup 2015

Český Rybářský Klub

 

Trocha historie o závodě i o tom, proč se objevují určité snahy očernit tyto úspěšné závody.


Před prvním ročníkem TSCC jsme se scházeli s partou kolem www.saccon.cz, kdy to ještě nebyl e-shop, ale diskuzní forum p. Buriana a právě s ním jsme se dohodli na uspořádání menších závodů na Štítu na Béčku, pro pár lidí ze Sacconu, ale potom nám nabídl P.Šustr ( Chytil ) sponzoring od firmy Top Secret z Německa,  kterou u nás v republice zastupuje a že by se dal udělat i větší závod (od této firmy se odvodil i název závodu TOP SECRET CARP CUP).

 

Poté jsem zavolal hospodáři Štítu, kterým byl v té době ing. Ščučka a dohodl s ním pronájem vody
na Áčku, které je větší. P. Šustr nám poté i pomohl s grafikou na loga a navrhl první banner. Následně jsem začal s přípravou, do které se zapojil p. Sekera a p. Holík, chtěl jsem závody pořádat pod nějakou hlavičkou a v té době mě nabídl p. Sekera, že má založen klub, který je pouze přihlášen na MV, ale nefunkční (moje první chyba), takže jsem na to přikývl s tím, že zapíše mě a p.Holíka jako členy, což se nikdy nestalo.

 

První TOP SECRET CARP CUP proběhl a on-line běžela na www.saccon.cz a ne na RKČR jak neustále uvádí p.Sekera, jeho www stránky byly vytvořeny až po 1.TSCC za přispění jednoho ze sponzorů a tyto www byly použity na podzim na závody v Poděbradech.


Ještě se zmíním o 2.TSCC, který se nepovedl tak, jak jsme si to představovali, takže se muselo hodně změnit. Přes zimu jsme s kamarádem geodetem zaměřili sektory, spočítali kolik může být teamů, aby měl každý dost místa. Následně jsem zajistil přes kamarády z Madarska filmový štáb, který natáčí DVD ze závodu. Kamarád z Háromfy Karči Pálinko dělal hlavního rozhodčího, což jsem bral jako velkou čest a myslím, že se tím zvedla prestiž závodu. Během času kvůli neshodám (nebudu zde psát  jakým) musel odejít p.Holík, s čímž souhlasil i p.Sekera.

 

A teď k nynější situaci  … od 5.ročníku TSCC se pan Sekera už skoro nezajímal o přípravy a měsíc před závodem, kdy už musí být vše připraveno, dojednáno a objednáno, se začal jakoby angažovat, už tehdy mě na návštěvě řekl, že na to nemá moc času a že neví, zda to pořádat pod hlavičkou RKČR, načež jsem mu řekl, že s tím nemám problém a že to klidně budu dělat pod jiným klubem, zároveň jsem podal žádost na UPV o zaregistrování logotypu s názvem nového klubu a názvem závodů.

 

Před 6. ročníkem jsem p.Sekerovi poslal mail, že tedy závod poběží už pod novou hlavičkou, ale že samozřejmě s ním i nadále počítám jako moderátorem, a že RKČR bude hlavním partnerem závodu (opět mám několik svědků, kterým jsem tento mail dal přečíst). Na něj p.Sekera nereagoval a rozpoutal kampaň plnou nechutností a polopravd. Výsledkem byla schůzka u ing.Vacka - ředitele Rybářství Chlumec nad Cidlinou, které provozuje revír Štít, kde byla p. Sekerovi nabídnuta možnost i nadále pořádat kaprařské závody na tomto revíru, což p.Sekera odmítnul s tím, že na to nemá čas (takže je jasné že mu nikdo nic nevzal, ale musel by se konečně starat sám). Také prohlásil, že ví o podání žádosti na UPV, ale že nic napadat nebude, jelikož to s tímto závodem myslí dobře, následně ale ochranou známku napadl.

 

Ještě k vyrovnání … ihned po této schůzce jel p.Sekera ke mně  a odvezl si veškeré věci potřebné na závody s tím, že jsou jeho. Účetnictví, se kterým se vytasil, že je špatně, si chodil na FÚ sám podávat a nikdy se nezmínil, že by ho někdo okrádal, v tomto ohledu musel mít přehled, když byl předsedou klubu … Beru to jen jako další napadání mé osoby a vlastně celého realizačního teamu, bez kterého by se tento závod neuskutečnil. Je zajímavé, že p.Sekera neustále napadá mě a ne celý team, který se 
závodem pomáhá i když jeho lži jdou vlastně na všechny kolem.

 

Minulý týden přišlo rozhodnutí z UPV, že mé logo a název závodu TSCC  ( plus název klubu ) nezaregistruje, protože p. Sekera rok předkládal důkazy, podle kterých mu byly závody „neprávem odcizeny!“ Ve složité právní obhajobě o zamítnutí se opravdu vyzná jen málokdo. Ale p. Sekera dosáhl svého, i když nechtěl původně závodům škodit, stejně tak intenzivně činil téměř 2 roky.

 

O napadání hlavního sponzora p.Šustra a firmy Chytil se ani zmiňovat nebudu, nevím, čím se provinil, možná jen tím, že vymyslel název a logo 1. TSCC a celou dobu nám vycházel vstříct. Takže to je ve zkratce vše …. závod pokračuje i nadále a myslím si, že konečně v naprostém klidu. Toto vyjádření není jen za mou osobu, ale i za všechny, kteří se na tomto závodě podílejí, včetně Rybářství Chlumec nad Cidlinou.

 

Jan Klich